Přeskočit na obsah

2.D vs Praha

Termín utkání: 5.–9. května 2024

Sestava Prahy: Neviditelná výstava, Jazz Dock, Terezín, Činoherní klub, Malá a Velká Amerika, Divadlo X10, Divoká Šárka, Národní divadlo

Sestava 2.D: 2.D, trenéři: Jakub Tomala, Drahomír Hlaváč

Průběh zápasu:

Před nedělním polednem vlak dorazil na pražské Hlavní nádraží a mohlo se vykopávat. Ubytování se v hotelu jsme zvládli bravurně a mohli jsme se tak vydat na Neviditelnou výstavu. Tam jsme si vyzkoušeli život slepých a získali cennou životní lekci. Po delší pauze na oddech a doplnění energie jsme si večer poslechli skvělý jazzový koncert absolventa našeho gymnázia Jiřího Kotači a jeho kapely. Druhý den jsme pak jeli za historií do Terezína, a tato exkurze v nás jistě zanechala mnoho pocitů.

V úterý se protrhla mračna a ze hry musela odstoupit Malá a Velká Amerika. Z lavičky náhradníků tak naskočilo Armádní muzeum na Vítkově a prohlídka jednoho z jeho oddělení dokonce dodala ještě něco k předešlé návštěvě Terezína. O poločasové přestávce jsme poté mohli nahlédnout do Národní galerie. Další část hřiště – Divokou Šárku – jsme ve středu překonali na kolech, což bylo v Praze příjemným osvěžením.

Večery jsme netrávili odpočinkem, ale naopak jsme postupovali blíže k soupeřově bráně pražskými divadly. Přes skoro osobní zážitek v Činoherním klubu, mimořádnou atmosféru a provedení románu Na západní frontě klid Divadla X10, až po vyvrcholení operou Prodaná nevěsta – kde jinde než v divadle Národním.

Společnými silami a vzájemnou důvěrou mezi všemi hráči a trenéry jsme se dokopali až ke konci našeho výletu, kde už jen stačilo překonat Národní muzeum a… gól!

Konec zápasu: 2.D – Praha 1:0!

S pocitem skvěle stráveného času (a únavy) jsme mohli odjet zpět do Uherského Hradiště. Na místě je ještě poděkovat těm, bez kterých by to nešlo, a to nenahraditelným profesorům Jakubu Tomalovi a Drahomíru Hlaváčovi. Budeme se těšit na odvetu ve čtvrtém ročníku!