Přeskočit na obsah

Výměna s Francií

Po únorové návštěvě Francouzů u nás jsme se i my vydali na tolik očekávaný pobyt do Francie. Během náročné cesty jsme zavítali na nádherný renesanční zámek Chambord. Po krátké procházce zámeckou zahradou jsme už zamířili přímo do Cholet, kde jsme se přivítali s našimi Francouzi a odjeli jsme každý do své rodiny.

Druhý den jsme započali společnou snídaní ve škole, po které následovaly prezentace o historii školy a specialitách z regionu Pays de la Loire. Před obědem jsme byli na radnici přivítáni starostou města a všichni jsme byli obdarováni červeným kapesníčkem, typickým místním výrobkem. Odpoledne následovala hra, díky které jsme si prošli Cholet a viděli tak všechny zajímavosti tohoto města. Jelikož byl ve středu státní svátek, trávili jsme den s rodinou a každý tak měl jiný program. Většina žáků ale vyjela na výlet do zábavního parku Puy du Fou nebo se jela podívat k moři.

Následujícího dne jsme se podívali, jak vypadají vyučovací hodiny ve francouzské škole, a odpoledne jsme se jeli podívat na zámek Brissac. Večerní program byl v režii francouzských studentů: karaoke, hra na kytaru, kvíz a v neposlední řadě gastronomický zážitek v podobě večeře s rodiči i učiteli a vedením školy.

Společný program jsme zakončili pátečním celodenním výletem do města Nantes a s průvodcem jsme prošli celé historické jádro města. Příjemným překvapením bylo, že jsme téměř nepotřebovali překlad našich profesorek.

Výměna se nám všem moc líbila. Prožili jsme nádherný týden plný zážitků, nasbírali nové zkušenosti a poznatky, jak to vypadá jinde ve světě. Ale hlavně jsme si všichni procvičili francouzštinu! Chtěli bychom proto poděkovat paní profesorce Bříštělové, Maternové a Čoupkové za zorganizování výměny, kterou jsme si všichni moc užili!

Žáci 3.A