Přeskočit na obsah

Vernisáž výtvarných prací druhých ročníků, sext, SVV a žáků nižšího gymnázia

Dne 23. 11. 2017 ve žlutém patře hlavní budovy proběhla vernisáž výtvarných prací druhých ročníků, sext, SVV a žáků nižšího gymnázia. Žáci druhého ročníků měli nelehký úkol! Kresba interiéru naší historické budovy. Úkolu předcházela příprava v učebně VV v podobě vysvětlení zákonů lineární perspektivy a také jsme si vyzkoušeli novou metodu kresby – Kresba pravou hemisférou, kdy pomocí této metody si žáci nejprve nakreslili svou ruku a pak se pustili do perspektivní kresby. Kresby jsou k vidění ve žlutém patře hlavní budovy.

Žáci kvinty B měli za úkol vytvořit imaginární krajinu inspirovanou obrazy německého malíře Maxe Ernsta, který ve svých dílech používal techniku frotáže (přenášení otisku reliéfní struktury podložky měkkou tužkou, uhlem apod. na papír). V obrazech nalezneme nejen otisky různých přírodnin, ale také zajímavé technické struktury (struhadlo, mříže, dráty a pod.).

Žáci SVV se zdokonalili v technikách kresby tužkou a uhlem. Hlavním námětem byla kresba portrétu podle sádrového modelu. Na kresby je možné se podívat ve žlutém patře budovy NG.

Naše sekunda A malovala makro a mikro svět inspirován obrazy Františka Kupky, které jsou vystaveny v jejich kmenové třídě NG.

Žáci kvart se věnovali kresbě tužkou a perokresbě, kdy si vyzkoušeli různé techniky šrafování a kresbu štětcem. Hlavním námětem byla přírodnina.

Všechna díla můžete obdivovat nejen na našem gymnáziu, ale také v přiložené fotogalerii.

Chtěl bych poděkovat prof. Tomalovi a zpěvákům za krásný doprovod a příjemnou atmosféru.

foto: Lukáš Psík