Přeskočit na obsah

Ústy básníka/En palabras del poeta

I tento rok, i když trochu jinak než obvykle, proběhla v květnu na Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů Praha soutěž v recitaci španělské poezie Ústy básníka. Letos bylo tématem El mundo con los ojos de las poetas (Svět očima básnířek). Ze známých důvodů soutěž bohužel nemohla proběhnout za osobní účasti soutěžících, díky zájmu se ale přesto konala, a to online. Studenti poslali nahrávku svého přednesu a výkony pak ohodnotila porota složená ze zástupců Velvyslanectví Mexika, Kuby a Španělska.

Svá videa do Prahy poslaly i naše dvě španělštinářky z 3.D. Soutěžily v kategorii B (15–19 let). Jejich úkolem bylo zpaměti přednést báseň v originále o délce 25 veršů a výše.

Velmi hezkého pátého místa dosáhla Zora Zemanová s básní od Glorie Fuertes. Zuzana Trávníčková si připravila báseň od Julie de Burgos a umístila se na 10. místě z celkových 13 soutěžících.

Oběma studentkám gratulujeme, přestože nedosáhly nejvyšších příček. Žádná chvíle strávená ve společnosti poezie určitě nebyla zbytečná. Děkujeme jim také za hezkou reprezentaci našeho gymnázia.

Mgr. Zuzana Dudová