Přeskočit na obsah

Úspěšné počínání našich studentů na krajském kole ZO

Středa 30. března byla stanovena jako termín konání krajského kola Zeměpisné olympiády pro všechny kategorie v rámci 2. stupně ZŠ (resp. odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a také SŠ, tedy kategorie A–D. I krajské kolo bohužel proběhlo „pouze“ distanční formou, kdy všichni soutěžící plnili ve stanovených časových termínech úkoly v rámci jak teoretického testu, tak práce s atlasem a rovněž také praktické části.

Naše gymnázium mělo zastoupení v podobě hned čtyřech studentů ve třech kategoriích (B, C a D). Soutěžili tedy dva sekundáni – Matěj Babula a Vojta Malina (kat. B), z tercie Libor Malina (kat. C) a v kategorii SŠ (kat. D) hájil barvy našeho gymnázia student oktávy B Jan Ksiazkiewicz.

Absolutně největšího úspěchu z našich vyslanců dosáhl Libor Malina (3.OB), který ve velké konkurenci převážně o rok starších deváťáků popř. žáků kvart víceletých gymnázií, obsadil skvělé druhé místo. Díky celkovému dosaženému bodovému zisku mu toto umístění zajistilo dodatečný postup na celostátní finále ZO, které se uskuteční (už prezenčně) v Praze v termínu 28. a 29. dubna.

Ostatní studenti GUH se rovněž neztratili, ba naopak dosáhli výborných výsledků. V kategorii B (7. ročník) skončil „na bedně“ Matěj Babula (2.OB), když obsadil 3. místo. Nutno dodat, že na absolutního vítěze ztratil Maty pouze půl bodu. Na krásné 5. pozici se pak umístil Vojta Malina z 2.OA. Mezi středoškoláky se pak rozhodně neztratil ani Honza Ksiazkiewicz (8.OB), který obsadil vynikající 4. místo.

Všem našim studentům moc děkujeme za reprezentaci GUH a rovněž gratulujeme k dosaženým výsledkům. Liborovi pak hodně štěstí a zdaru v Praze!

za PK zeměpisu Igor Dostal