Přeskočit na obsah

Sportovní kurz v Itálii: 3.B a 7.OB

17. 5. se třída 3.B a polovina třídy 7.OB s učitelským doprovodem pana profesora Šuraňského, Johaníka a Buška vydali na několikahodinovou cestu autobusem na sever Itálie do kempu Cavallino, nedaleko od Benátek. Při příjezdu byli přivítán nejen sympatickou paní delegátkou, ale také ne až tak sympatickým počasím. Sportovní program tak první dva dny v jisté míře nahradilo dospávání spánkového deficitu z náročné cesty a vybalování věcí za zvuku deště ťukajícího o střechu našich mobilehomů.

Během následujících dnů se tři družstva; Loseři, Snídači a Dekadentní mládež mezi sebou utkala v několika zajímavých aktivitách jako „Kokosy na sněhu“, nebo „Člověče nezlob se“, které otestovaly naši fyzickou i psychickou odolnost a schopnost spolupracovat. Vyzkoušeli jsme si únik z vězení anebo šplhání na vrcholy osmitisícovek. Týmového ducha jsme otestovali také v turnajích v softballu, plážové házené a kubb.

Počasí se v průběhu týdne naštěstí spravilo, krásy Benátek jsme tak ve středu mohli obdivovat pod azurově modrou oblohou. Benátky protkané známými kanály většinu svou kouzelnou atmosférou uchvátili, mohli jsme zde obdivovat typickou benátskou architekturu s dominantami jako bazilika svatého Marka nebo most Ponte di Rialto. Na své si přišli i milovníci dobrého jídla a pití.

Přestože útoky deště vystřídaly útoky komárů a sluníčka, kurz si všichni účastníci užili po svém. Týden strávený sportem se nesl v přátelské a pohodové náladě. Účastníci měli možnost zkusit si něco nového, otestovat a překonávat vlastní možnosti, navázat nové kontakty a utužit již existující přátelství.

Naplnění novými zážitky a dojmy jsme se v podvečer 25. 5. bez ztrát (alespoň tedy na životech) vydali na cestu autobusem zpět do Uherského Hradiště. Velký dík patří skvělým, trpělivým a vstřícným instruktorům a panu doktorovi, díky kterým si kromě komářích štípanců každý z nás z Itálie přivezl mnoho krásných a nezapomenutelných vzpomínek

Gabriela Höpperová