Přeskočit na obsah

Příprava na Osnabrück

V dubnu se s paní profesorkou Dudovou zúčastníme výjezdu na vysokou školu v Osnabrücku. Bude to v rámci projektu „Schnupperwoche Osnabrück aneb Kam na vysokou? – Nach Osnabrück“. Nejdříve jsme se ale vydali navštívit Gymnázium Lesní čtvrť ve Zlíně, kde nám paní Tatjana Maier zmíněnou vysokou školu představila a řekla nám podrobnosti ohledně naší návštěvy. Také jsme se zde setkali s ostatními studenty, se kterými společně pojedeme do Německa.

Další den jsme se brzy ráno – neb jsme museli čtyřikrát přestupovat – vydali až do dalekého Prostějova podívat se do zdejší pobočky německé firmy Windmöller und Hölscher. Tato firma produkuje stroje na výrobu pytlů a obalů na potraviny. Stroje jsme mohli vidět při prohlídce firmy, kterou byli zaměstnanci ochotni podat částečně i v němčině. Vyžaduje se od nich totiž, aby uměli německy, případně anglicky, což je důležité pro spojení s mateřskou firmou. Poté jsme se zúčastnili simulace chodu firmy, kde jsme v týmech obstarávali výrobu, domluvu s dodavateli a zákazníky. 

Strávit jeden den ve firmě je pro nás rozhodně zajímavá zkušenost a těšíme se, až v Německu navštívíme tuto firmu znovu. 

Eleanora Pitrová a Markéta Dubinová (7.OA)