Přeskočit na obsah

Praha očima 8.OA

10.–12. 9. 2019

Již druhý zářijový týden se vydala naše třída oktáva A za doprovodu paní profesorky Nezdařilové a paní profesorky Machové obdivovat krásy hlavního města. Cesta vlakem proběhla bez komplikací a bez zpoždění, proto jsme hned první den stihli mnohé navštívit – rotující sochu hlavy Franze Kafky, památník 17. listopadu na Národní třídě, Strahov, či Petřínskou rozhlednu. Po ubytování na hotelu Legie následovala ještě krátká procházka večerní Prahou, která nám nabídla úplně jiný pohled na toto krásné město.

Dopoledne dalšího dne jsme strávili prohlídkou Pražského hradu, Zlaté uličky a katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde jsme si i přes velké množství turistů vychutnali atmosféru tohoto místa. K Praze neodmyslitelně patří výhled na Pražský hrad z Karlova mostu i orloj na Staroměstském náměstí. Odpolední program završila prohlídka Obecního domu, který je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na večer bylo naplánováno divadelní představení Pygmalion v Divadle na Vinohradech.

Část posledního dne zabrala procházka areálu Vyšehradu. Poté následoval individuální program a následný návrat domů. Náš poslední společný třídní výlet na gymnáziu se vydařil.