Přeskočit na obsah

Praha 2023

Ve středu 13. 9. jsme započali naši třídní exkurzi do Prahy, kupodivu bez nehody. Po příjezdu jsme si nechali zavazadla na hotelu a vydali se na Vyšehrad. Na Slavíně jsme si prohlédli hrob Karla Čapka, kterého teď zrovna probíráme. A když už nás opravdu začaly bolet nohy, vrátili jsme se vybalovat. Jen co jsme trochu nabrali sil, čekalo nás další chození. Ale stálo to za to – Praha při západu slunce je krásná. Po západu slunce také, což jsme měli možnost zkoumat opakovaně.

Jen co jsme se konečně donutili zavřít oči, už jsme byli zase vzhůru a pěkně nastoupení i s kyticí a dortem – bylo přece třeba popřát naší znejmilejší profesorce třídní k narozeninám! Naší první zastávkou ten den byl Pražský hrad. Vitráže v katedrále byly nádherné a Zlatá ulička taky nezklamala. Potom památník „Pečkárna“ a večer představení Konsent v Činoherním klubu; obojí nám poskytlo mnoho námětů k přemýšlení.

V pátek jsme si zahráli na architekty v CAMPu, po obědě jsme pak s mírně ospalým soustředěním obdivovali Obecní dům. Večer jsme navštívili představení Vojna a mír v divadle ABC. Trvalo tři hodiny, proto je snad pochopitelné, že ke konci se některým z nás už klížily oči.

I teď, co to píšu, někteří na svých sedadlech ve vlaku poklimbávají… Už se všichni těšíme domů. Ale výlet se nám opravdu moc líbil a budeme na něj dlouho a rádi vzpomínat.
Vaše 8.OB