Přeskočit na obsah

Okresní kolo SOČ 2022

V úterý 12. dubna se na Gymnáziu Uherské Hradiště konalo okresní kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Přihlášeno bylo 25 prací, které obhajovalo 35 soutěžících z šesti středních škol okresu Uherské Hradiště. Soutěžilo se ve 12 oborech rozdělených do čtyř komisí, přičemž porotci hodnotící soutěžní práce byli pedagogové ze zúčastněných středních škol. Soutěže se zúčastnilo: Gymnázium Uherské Hradiště (dvě práce), Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola Uherský Brod (jedna práce), Stojanovo gymnázium Velehrad (sedm prací), Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a  Jazyková škola s právem státní zkoušky Uherské Hradiště (sedm prací), Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště (dvě práce) a Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod (šest prací).

Nutno podotknout, že hodnotitelé neměli vůbec lehké rozhodování, ale věříme, že do krajského kola, které se uskuteční v pondělí 25. dubna na Gymnáziu J. A. K. v Uherském Brodě, vybrali ty nejlepší práce (z našeho gymnázia postoupily oba odborné texty). Souhrnné výsledky okresního kola SOČ jsou zveřejněny na stránkách Gymnázia Uherské Hradiště, v sekci SOČ https://www.guh.cz/soc/.

Děkujeme všem porotcům za jejich ochotu a pomoc při organizaci soutěže a také všem soutěžícím za vypracování soutěžních prací i jejich obhajobu. Postupujícím do krajského kola blahopřejeme a přejeme úspěšné obhájení soutěžních prací i v tomto kole!!!

Jaroslav Březina, koordinátor okresního kola SOČ

foto: Lukáš Psík