Přeskočit na obsah

Konference I. A. Bláhy

S visačkou okolo krku a zeleným notesem jsme zasedli v bývalé tělocvičně pro studenty lékařských fakult, která však dnes představuje slavnostní aulu Fakulty sociálních studií MU.

V pátek 13. jsme se jakožto zájemci vypravili v ranních hodinách do Brna, a to konkrétně na konferenci I. A. Bláhy pořádanou FSS MU. Již při vstupu do krásných prostor budovy nás potěšil přátelský přístup pořadatelů a pohoštění. Ve třech blocích nám byl nabídnut vhled do studijních programů. Nejvíce nás oslovilo například téma Zveřejňování uniklých odposlechů v médiích jako etické dilema. Ohlasu se těšilo i téma s názvem Lacláče mi přijdou totálně nebinární: Vnější vizuální identity nebinárních lidí.

Atmosféru dne podtrhla mimo coffe break i prohlídka areálu včetně knihovny, v níž si díky útulnému interiéru mnozí z nás připadli jako doma v obýváku.

Považujeme to za jedinečnou příležitost nakouknout do chodu instituce, v níž se možná jednoho dne budeme pohybovat anebo si jen zvětšit rozhled a vidět nepřeberné možnosti, kterých se nám nabízí. Po nabitém programu se pro některé jedince stalo zkouškou dospělosti pouhé zakoupení lístku na zpáteční vlak, ale nakonec jsme se po páté hodině odpoledne s dobrou náladou vrátili do Uherského Hradiště.

Moc děkujeme panu profesoru Machalovi za doprovod a zprostředkování této příležitosti

Aneta Somrová 3.A