Přeskočit na obsah

Exkurze 1.D v Olomouci

V úterý 24. října 2023 jsme se zúčastnili anglicko-výtvarné exkurze. V ranních hodinách jsme vyjížděli z Uherského Hradiště do Starého Města u Uherského Hradiště, kde jsme nabrali zbytek našich spolužáků a s nadšením jsme se vydali směr Olomouc.

Jako první jsme si udělali krátkou prohlídku města, kde jsme navštívili mnoho olomouckých památek, např. katedrálu sv. Václava nebo sloup Nejsvětější Trojice. Poté jsme se vydali do Muzea umění, kde nás čekala úžasná expozice s názvem „Je to ještě umění?“.

Po prohlídce jsme měli pauzu na oběd, ve které jsme nabrali síly na další část exkurze. Ta se konala v Pevnosti poznání. Byl to workshop na téma „Jak na stereotypy?“, který si pro nás připravil mladý pár z Centra kritického myšlení. Předalo nám to spoustu zajímavých informací, např. jak se vypořádat s problematickými stereotypy.

Po záživné přednášce jsme se vydali zpět na hlavní nádraží a jeli jsme slavnostně domů. Exkurze nám dala spoustu zajímavých zkušeností a zážitků, na které budeme jistě dlouho vzpomínat.

Eliška Stočková a Zuzana Zábojníková