Přeskočit na obsah

Den Země 2.OB

Ve středu 20. dubna jsme jako obvykle dorazili na osmou do školy. Tentokrát jsme však nešli do třídy, ale do auly, kde jsme se shromáždili i se spolužáky sekundy A. Hlavní náplní tohoto shromáždění byla zajímavá přednáška paní profesorky Baroušové o přírodě a historii Velehradska.

Následně po přednášce jsme se vydali autobusem na Modrou. Naším cílem byla prohlídka expozice Živá voda. Přes recepci jsme vešli do hlavní místnosti a čekali na příchod průvodce. V jeho doprovodu s odborným výkladem jsme postupně procházeli vnitřním areálem a prohlíželi si ryby včetně potápěče. Když jsme vyšli na čerstvý vzduch, průvodce se s námi rozloučil a my se rozptýlili po vnějším areálu podle svých zájmů o přírodu.

Pak jsme všichni společně přešli na cyklostezku, kde jsme si na vlastní oči prohlédli přírodu z již zmiňované přednášky. Pomalým krokem jsme se dostali na Velehrad až k bazilice. Tam nás paní profesorka Kupečková krátce seznámila s historickým vývojem této velkolepé stavby spjaté s obdobím Velkomoravské říše a příchodem Konstantina a Metoděje. Poté jsme dostali úkol, abychom fotograficky zdokumentovali některé stavební prvky, o nichž jsme slyšeli v ranní přednášce, což jsme rádi splnili.

Závěrem samozřejmě nechyběla místní vyhlášená cukrárna a potom hurá domů!

Myslím, že jsme si Den Země všichni náležitě užili:)