Usínání s pohádkou? Doma i v mateřské školce, samozřejmě! Ale že se dá s pohádkovými postavami i setkat, a dokonce s nimi plnit i různé úkoly, to si vyzkoušely děti z MŠ s křesťanskou výchovou a MŠ Husova v Uherském Hradišti. Studenti GUH třídy 5.OB je v podobě rytířů, princezen, víl, pirátů, kouzelníků i duchů provedli různými zákoutími nově zrekonstruované zahrady jejich mateřské školy. Malí i větší školáčci se předháněli, aby už už dostali tiskátko za splněný úkol třeba od Makové panenky, motýla Emanuela, želvy Ninja nebo víly Amálky. Nakonec se všichni společně vyfotili a pochutnali si na zmrzlině. Nevadí, že před obědem, dnes přece byli po celé dopoledne v pohádce.
A jak se to vše líbilo těm, kteří se převlekli do pohádkových kostýmů?
- Všichni byli hrozně roztomilí a hlavně i šikovní, ale nechápu, jak můžou paní učitelky mít takovou trpělivost.
- Děti byly šikovné a myslím si, že si to užily.
- Děti byly velmi milé a šikovné
- Děti byly roztomilé, s některými se dalo pracovat, měly zajímavá jména.
- Megadobré, dal bych znova někdy.
Jitka Polišenská, Eva Čoupková a 5.OB