Přeskočit na obsah

2.B ve Vranově nad Dyjí a Znojmě

S koncem roku přichází také červnové kurzy a my jsme se letos rozhodli, že je strávíme společně jako třída výletem na Znojemsku. V pondělí 26. června ráno jsme vyrazili vlakem ze Starého Města, přesedli v Břeclavi a kolem 11. hodiny jsme dojeli do Znojma. Tam nás čekala prohlídka, na které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z historie tohoto krásného města. Paní průvodkyně měla spoustu znalostí a doporučila nám návštěvu místní vinice Šobes. Tu jsme bohužel nestihli, protože jsme se museli přesunout autobusem do Vranova nad Dyjí a dojít v horkém odpoledni pěšky do kempu, kde jsme se ubytovali v chatkách. Po velmi rozpáleném dni pro nás bylo největší odměnou koupání v osvěžující Vranovské přehradě. Následovala večeře v restauraci U Karličky a večer zpívání s kytarou pod hvězdným nebem na pláži přehrady.

V úterý po vydatné snídani jsme se vydali parníkem na hrad Bítov. Prohlídka hradu se nám moc líbila a nejvíc na nás zapůsobila obrovská sbírka vycpaných živočichů z různých koutů světa – nadšeně jsme si oprášili znalosti z letošního učiva biologie. V hradní kuchyni nám to připadalo povědomé – zjistili jsme, že se tady natáčela pohádka Tajemství staré bambitky. Po návratu do kempu jsme si udělali sportovní program – hráli jsme volejbal, přehazku, stolní tenis a koupali se v přehradě. Pohodový den jsme opět zakončili zpíváním s kytarou.

Přestože jsme byli po minulé noci docela unavení, ve středu ráno jsme si museli sbalit věci, nasnídat se a vydat se na cestu zpět. Čekala nás zase zastávka ve Znojmě, kde jsme navštívili místní podzemí, což se ukázalo vzhledem k tropické teplotě jako skvělá volba. Po rozchodu jsme se vydali na vlakové nádraží, odkud jsme jeli do Břeclavi a pak do Starého Města. I když nám spolu bylo skvěle, po cestě vyhřátými vlaky s mizivým množstvím kyslíku jsme se všichni začali těšit domů – hlavně na sprchu, chladnější vzduch a odpočinek.

Studenti 2.B