Přeskočit na obsah

ŽALIFLO

Celých osm měsíců urputně poměřovali své síly, aby si nakonec vyslechli závěrečný verdikt. A ten zazněl v pátek 10. května v tělocvičně ZŠ UNESCO. Právě v tento den dospěl do finále závěrečný florbalový turnaj uherskohradišťských škol ŽALIFLO. Naši chlapci letos nedosáhli na nejvyšší příčky jako v minulých letech, ale i tak jim patří uznání a dík za vytrvalost a snahu se neustále zlepšovat.

Mladší žáci skončili na čtvrtém místě (oficiálně pátém – když jim byl chybně přidělen nižší počet bodů v tabulce) a odnáší si tak nepopulární bramborové medaile. Starší kluci se již na stupně vítězů postavili a odnesli si bronzové medaile, když nestačili jen na silné týmy ZŠ Sportovní a ZŠ Za Alejí.

V rámci individuálních ocenění jsme se také neztratili. Na třetím místě v tabulce střelců skončil Tomáš Tuhý, stejně jako v kanadském bodování. Třetím nejlepším gólmanem byl pak vyhlášen Tobiáš Roch.

Dlouhá sezóna tak skončila výsledkem, který není z nejslavnějších, ale není ani důvodem ke smutku. Je spíše výzvou do příštího ročníku, kde se snad popereme o příčky nejvyšší.

Sportu zdar a florbalu zvlášť.

Viktor Johaník