Přeskočit na obsah

Výtvarné práce

Dne 9. 5. 2023 proběhla vernisáž výtvarných prací ve foyer gymnázia, kterou se svým školním sborem Viva la Musica skvěle doprovodil Jakub Tomala. A co naši studenti všechno vytvořili?

Na nové budově jsou vystaveny práce primánů, kteří se pokusili ve svých kmenových třídách udělat imitaci slavných jeskynních maleb za pomoci techniky kresby uhlem, pastelem a akvarelem. Na chodbě ve žlutém patře jsou vystaveny jejich realistické kresby stromů, ze kterých pak vytvořili technikou perokresby jejich stylizace.

Žáci sekundy A momentálně dokončují umělé vitráže, které již brzy budeme moci obdivovat v krčku našeho gymnázia. Sekunda B se pokoušela výtvarně polapit barevné chameleony, kombinovanou technikou vytvořila moře plné velryb.

Obě tercie se inspirovaly renesancí v podobě sgrafitových psaníček a experimentovaly za pomoci techniky monotypu s vlastními zbrusu novými fantastickými vynálezy.

Kvarty si vzaly jako své výtvarné téma oči, vytvořily studijní kresbu i fotografie zachycující celou škálu lidských emocí.   

Žáci prvních ročníků kreslili geometrické zátiší, kde se naučili správně vizovat a stínovat. V dalším úkolu se věnovali technice koláže a roláže. Vyzkoušeli si výrobu autorského papíru, práci s šablonou a sprejováním.

Pozadu nezůstaly ani druhé ročníky. Třída 2.A si zkusila navrhnout a vyrýt technikou linorytu své iniciály, třída 6.OB se věnovala objektovému umění. Třídy 2.B, 2.C, 2.D a 6.OA se ve svých kresbách a malbách nechaly inspirovat geometrií kubismu, v jejich dalších dílech se můžete nechat zavést do snivých krajin surrealismu.

Žáci semináře výtvarné výchovy se učili techniky akvarelu, kdy na akvarelový papír malovali krásné krajiny. Dále se naučili natahovat plátno na rám a malovali technikou akrylu. Jejich závěsné obrazy můžete vidět ve foyer hlavní budovy.

V současné chvíli probíhají maturity, ve foyer školy můžeme obdivovat vystavené cykly maturitních prací. Našim letošním čtrnácti maturantům přejeme, aby jim maturitní zkoušky a následná studia dopadly co nejlépe.

MgA. Lukáš Psík a Mgr. Veronika Sedláčková