Přeskočit na obsah

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY (kategorie C a D)

Ve čtvrtek 6. února se žáci nižšího gymnázia zúčastnili školního kola biologické olympiády. Soutěž probíhala v kategorii C (tercie a kvarta) a kategorii D (prima a sekunda). „TĚŽKÝ ŽIVOT VE VODĚ“ bylo tematické zaměření letošního 54. ročníku olympiády. Školní kolo soutěže zahrnovalo test z biologických znalostí a určování přírodnin.

V kategorii D se umístila na 1. místě Eliška Šmídová (2.OB), na 2. místě Jolana Zapletalová (2.OA) a třetí místo obsadila Sára Kahánková (1.OB).

V kategorii C se na 1. místě umístila Vendula Točková (3.OA), na 2. místě Alžběta Bělohradová (3.OA) a 3. místo získala Nella Andrýsková (4.OA).

Další úspěšní řešitelé školního kola:
Lucie Horáková (1.OB), Tereza Bartošíková (2.OA), Amálie Hrbáčová (3.OA), Simon Šmíd (3.OB), Tobiáš Hroch (4.OB), Jan Knotek (3.OB), Barbora Škrášková (4.OA), Alan Jedelský (3.OB), Agáta Vaďurová (4.OA).

První dva žáci z obou kategorií postupují do okresního kola, které se bude konat vměsíci dubnu. Všem úspěšným žákům za jejich výsledky velmi gratulujeme a ostatním řešitelům děkujeme za jejich účast v soutěži.

Mgr. Lucie Šišáková