Přeskočit na obsah

Vodácký výlet 2.A

Vodácký kurz aneb Výstup z komfortní zóny, poznávání se navzájem, poměření svých sil či nekonečné pádlování.

V úterý 6. 6. 2023 nastoupila naše třída 2.A do autobusu obratného řidiče Miry. Téhož dne jsme dorazili do vodáckého kempu Rožmberk nad Vltavou, který se na zbytek výletu stal naším domovem. Na travnatém plácku poblíž řeky Vltavy jsme postavili stany, vybalili kytary a maso na gril. Velkým zážitkem byla návštěva sociálního zařízení, jelikož ho mimo nás využívala i řada obojživelníků a hmyzu, kterou neodradila ani nepředvídatelná teplota vody či nápis „mimo provoz“.

První večer se nesl ve znamení společenských her, základního poučení o bezpečném chování na vodě a také milovaného zpívání u táboráku. U ohně si na své přišel každý z nás.

Druhého dne ráno naše stopy zavítaly na komentovanou prohlídku hradu Rožmberk. Je málo hradů, které se tomuto svou krásnou polohou a starobylým rázem vyrovnají. Po prohlídce konečně následovala první etapa na Vltavě. Na kánoích i mimo ně. Na příjemně tekoucí řece s mírným proudem se člověk kupodivu cvakne jednoduše.

Následujícího dne jsme se nechali řekou unášet z Českého Krumlova do kempu Zlatá Koruna. Ve čtvrtek stála v programu mimo jiné i prohlídka nádherného města Český Krumlov.

Páteční dopoledne jsme strávili prohlídkou cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě a následně doputováním do našeho kempu v Rožmberku. Suchou nohou to určitě nebylo.

Tyto dny, okořeněné o občasný déšť, nás mnoho naučily. Na řece i na souši náš kolektiv prožil spoustu příjemných chvil a díky vynikajícím instruktorům – panu profesoru Šuranskému, Staňovi Malému a naší třídní profesorce Kuncové jsme odjeli bez jediné újmy.

Na vodácký kurz nikdy nezapomeneme a bude patřit mezi naše nejvyvedenější společné akce.

Aneta Somrová, 2.A