Přeskočit na obsah

Úspěch v československé výtvarné soutěži „Boj s pandemií“

V minulém školním roce jsme se v rámci výtvarné výchovy zúčastnili československé výtvarné soutěže „Boj s pandemií“, kterou vyhlásila Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky, pod záštitami předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Roberta Plagy a Asociace krajů České republiky. Do výtvarné soutěže jsem zapojil naše bývalé primány a kvartány, kteří tvořili práce na téma „Naši dnešní hrdinové“ a „Jak to vidím a cítím já“.

Jsem velmi rád, že díla našich žákyň Kateřiny Sobolové (2.OB), Terezy Česalové (4.OA) a Zuzany Königové (4.OA) byla vybrána z více než tisíce zaslaných prací mezi sto nejlepších a v současné době jsou vystavena v Karolínu na Univerzitě Karlově v Praze.

Je to pro naše žákyně velký úspěch obzvláště v době, kdy se výtvarná výchova musela vyučovat formou distanční výuky a tvorba nebyla jednoduchá. V přiložené fotogalerii jsou díla všech autorů, které jsem do soutěže poslal a chtěl bych všem moc poděkovat za vzornou účast v této krásné soutěži.

Lukáš Psík