Přeskočit na obsah

Uherskohradišťští gymnazisté zcela ovládli okresní kolo ZO

Ve středu 22. února hostila ZŠ a ZUŠ v Dolním Němčí již tradičně okresní kolo zeměpisné olympiády, kde se tak utkali nejlepší zeměpisáři z okresu Uherské Hradiště. Soutěžilo se hned ve čtyřech kategoriích: A (6. ročníky ZŠ resp. primy), B (7. ročníky resp. sekundy), C (8. a 9. ročníky resp. tercie a kvarty) a konečně D (středoškoláci).

Naše gymnázium vyslalo do „Vesnice roku 2018“ hned 6 zástupců a nutno podotknout, že ti tam určitě ostudu neudělali, ba naopak.

V kategorii A skončila Eliška Mahdalíková (z primy B) na krásném druhém místě; kategorii B dokonce Aleš Vydarený (2.OB) zcela ovládl a to samé se podařilo talentovanému Matěji Ertlovi (3.OA), který zvítězil v kategorii C (tedy porazil nejenom své vrstevníky ale i o rok starší soupeře).

Mezi středoškoláky (kategorie D) jsme měli hned tři vyslance, přičemž tím nejúspěšnějším se stal benjamínek Jakub Vávra (1.A), který v této „otevřené“ kategorii obsadil skvělé 2. místo. Martin Baron ze 2.C pak skončil na pěkném 4. místě a třetí do partie Jan Štefan Hodák (8.OA) pak skončil devátý.

Všichni naši úspěšní soutěžící, kteří se umístili na 1. nebo 2. pozici (tedy Eliška, Aleš, Matěj a Jakub) postupují do krajského kola ZO, které se uskuteční na našem gymnáziu ve středu 29. března.

Před všemi našimi soutěžícími klobouk dolů! ;))

za PK zeměpisu Igor Dostal