Přeskočit na obsah

Studenti 2.C se zapojili do projektu Argentina

Po celý den jsme se věnovali Argentině. Dozvěděli jsme se spoustu informací, na které by v běžných hodinách nezbyl čas. Paní profesorka nás obohatila svými zážitky z ročního pobytu v Argentině prostřednictvím prezentace. Dál nás seznámila s místní početnou českou komunitou, která z většiny pochází z Jihovýchodní Moravy a z okolí Uherského Hradiště. Poslechli jsme si příběhy českých emigrantů, naučili se rozpoznat v jejich českém jazyce prvky španělštiny, objevili jsme argentinskou španělštinu, dozvěděli se spoustu informací o kultuře, přírodě a taky o fotbale😊

Každý si našel to své. Téma projektového dne jsme si zpracovali zábavnými aktivitami založenými na týmové spolupráci. Dokonce jsme ochutnali tradiční argentinský nápoj Yerba Maté a vyzkoušeli pracovní oděv argentinských honáků krav, osahali jsme si výrobky místních indiánů z tykví a kaktusového dřeva.

Den to byl velmi povedený. Po našich prezentacích jsme vytvořili koláž z nejzajímavějších fotografií a momentů z kolektivní práce. Posuďte sami, visí ve španělské učebně.

Uvítáme víc takových projektů, moc jsme si to užili.