Přeskočit na obsah

Šest medailistů z okresního kola Zeměpisné olympiády

Ve středu 17. února proběhlo očekávaně online formou okresní kolo Zeměpisné olympiády v kategoriích A až D. Tohoto klání se tedy zúčastnili jak žáci druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia, tak i studenti SŠ. Naše gymnázium reprezentovalo na okresní úrovni celkem 11 studentů a hned 6 z nich se umístilo na pomyslných stupních vítězů. Pojďme ale postupně.

Absolutně nejúspěšnějšími vyslanci GUH se stali ti nejmladší, tedy primáni v kategorii A, kteří obsadili první tři místa. Vítězem okresního kola se stal Matěj Babula z 1.OB, na druhém místě skončil Vojtěch Malina z 1.OA a hned za ním pak Matěj Ertl (rovněž z 1.OA). Všichni tři postupují do krajského kola ZO.

Rovněž druhou nejmladší kategorii (kategorii B) ovládl student naší školy, sice Adam Bukvald z 2.OB, který si rovněž vybojoval postup do následujících krajských bojů ZO. Druhý náš zástupce v této kategorii, Jiří Tillich (2.OB), pak skončil na pěkném 5. místě.

V kategorii C (společně tercie a kvarty) se studentům GUH už tak nevedlo. Přesto se tři naši studenti vlezli do nejúspěšnější desítky ze všech soutěžících; konkrétně obsadil Vlastimil Babula (4.OB) 5. místo, Dan Otradovec (3.OB) 6. místo a Jan Knotek (4.OB) 9. místo. V této kategorii soutěžilo celkem 33 žáků.

V „dospělé“ kategorii středoškoláků (kategorie D) naše gymnázium rovněž reprezentovali tři studenti a to velice úspěšně. Nejlépe dopadl Tomáš Zdílna z 8.OB, který obsadil vynikající 2. místo a hned za ním pak skončil Ondřej Sucháň z 5.OB. Tomáš si tak i spolu s Ondrou vybojovali právo postupu do krajského finále ZO. Trojici z GUH doplnila Adriana Lagová ze 3.D, která skončila na 10. pozici.

Všem našim studentům děkujeme za účast a reprezentaci GUH v okresním kole ZO, těm nejúspěšnějším pak moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

za PK zeměpisu Igor Dostal