Přeskočit na obsah

Pasování primy B

PRIMA
Jak je již na uherskohradišťském gymnáziu zvykem a dlouholetou tradicí, také v letošním roce byla naše třída 1.OB stylově přivítána a pasována do stavu nově nastoupivších žáků.

Žáci třídy sekundy B s paní profesorkou Gabrielou Kůdelovou pojali tento akt ve stylu zásahu Útvaru rychlého nasazení. Velitelka zásahu vyvolávala jména nových primánků. V doprovodu ozbrojeného policisty bylo nutné předstoupit před komisaře, následně se asistenti postarali o detailní sejmutí otisku prstu i o zřetelné číselné označení každého dle třídního výkazu. Po pestrobarevném zkrášlení tváří a předání symbolického zatykače s profilovou fotkou, milými průvodními dopisy a odsouzením k osmi letům pobytu v prostorách zdejšího gymnázia, byli opět všichni žáci 1.OB volní.

Díky všem! 🙂

SEKUNDA
Tuto středu, 13. 10. 2021, jsme byli za primou B, protože, jak to tu bývá zvykem, každý rok sekundáni přivítají ve škole nové primány.

My jsme vymysleli, že bychom byli FBI a vtrhli bychom tam do hodiny. Plánovali jsme to už nějakou dobu sami, ale i s naší paní učitelkou třídní, Gabrielou Kůdelovou, která nás v tom podporovala a pomáhala nám.

Pro primány jsme vyrobili zatykače s jejich fotkami, posháněli pistole, abychom vypadali jako skutečné jako FBI. Byla to docela zábava a i to „představení‘‘ se nám povedlo. Máme z toho obrovský zážitek na celý život a rádi bychom si to klidně ještě jednou celé zopakovali.

Veronika Petrana Uhlířová, 2.OB