Přeskočit na obsah

NEJLEPŠÍ LYŽÁK

V neděli 23. 2. 2020 13:00 jsme se vydali na lyžařský kurz sekundy A a B. Když jsme dojeli na místo počasí nám úplně nepřálo. Zabydleli jsme se v krásné chatě Terezce, která nám byla poskytovaná jako domov celý týden. V pondělí ráno jsme se nachystali a rozdělili jsme se do 6 družstev. První lyžařské dopoledne jsme poznávali okolí a svahy, což se v úterý nedělo. Celý třetí den pršelo a byla mlha proto jsme náš čas trávili na pokoji. V úterý se také paní profesorka Braunerová vyměnila s panem profesorem Psíkem. Další den ráno při menší mlze někteří z nás zdolávali kopce a svahy, jako vykonání trestu za naše noční aktivity. Odpoledne však sluníčko vylezlo a lyžovalo se krásně. Poslední dopoledne jsme jsi skvěle užili a se zdejšími svahy jsme se rozloučili báječnou koulovačkou. Večerní program jsme měli v podobě karnevalu, na kterém bylo mnoho masek a skvělých vystoupení. Páteční ráno jsme se s chatou Terezkou rozloučili a spořádaně jsme se naskládali do autobusu. Chtěli jsme poděkovat všem vyučujícím, kteří pro nás lyžák připravili!

Lyžák pro nás bude nezapomenutelným zážitkem.
Veronika Mahrová, Klára Váverková a Eliška Moravčíková SA

FERO TO POTAHAL

V neděli 23. února odjely obě sekundy společně s šesti vybranými kantory a řidičem zvaným Fero na dlouhou cestu do světoznámého lyžařského areálu Dolní Morava. Ihned po příjezdu byli ubytováni na malebné chatě zvané Terezka, kde se následně seznámili se všemi lyžařskými pravidly.

Další den se studenti roztřídili do lyžařských skupin podle jejich kvalit. Na svahu se něco málo přiučili a taky pěkně unavili.

Jelikož v úterý pršelo, tak bylo dnem odpočinku, relaxu a společenských her. Celý den tedy žáci strávili na pokojích. Večer přijel třídní profesor 2.OB Luky Psík a nahradil tak tak třídní profesorku 2.OA Martinu Braunerovou.

Ve středu, při ranním lyžování si několik žáků z 2.OA vyšláplo sjezdovku pěšky za noční aktivitu po večerce. Odpoledne si stejný trest vysloužilo i pár chlapců z 2.OB. Zbytek dne se už jen lyžovalo a padalo. 

Ve čtvrtek napadl nový sníh, na kterém se lyžovalo hůř ale pořád to šlo. Po odpoledním lyžování se večer konal karneval, na němž bylo k vidění několik různých představení se zajímavými maskami. V 22:00 už každý usínal a čekal na příchod profesorů.
V pátek přijel Fero s PANDABUSEM a odvezl nás zpět do UH.
Dan Šišák SB