Přeskočit na obsah

NÁVŠTĚVA EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Dne 16. dubna se vybraní studenti 1.A vydali na exkurzi do Evropského parlamentu ve Štrasburku financovanou EU. Spolu s naší třídní profesorkou Ester Maternovou a panem profesorem Jaroslavem Březinou jsme se sešli po páté hodině večer na nádraží v UH a vydali se vlakem do Brna, kde jsme v nočních hodinách nasedli na autobus a vyrazili přes Prahu do Štrasburku. Po 11 hodinách strávených v autobuse jsme konečně dorazili do Štrasburku a čekala nás prohlídka města. Viděli jsme krásnou katedrálu Notre-Dame, Malou Francii, most Ponts couverts a spoustu francouzských pekáren. Na večer jsme se vydali do německého Offenburgu, kde jsme se ubytovali a následně šli prozkoumat centrum města.

Další den nás čekala prohlídka muzea čokolády Les Secrets du Chocolat ve Štrasburku. V muzeu jsme se dozvěděli, z čeho se čokoláda vyrábí, jak se zpracovává a následně tvaruje. Z muzea jsme vyrazili rovnou do Evropského parlamentu, kde jsme zjistili, jak tato instituce funguje. Měli jsme také možnost diskutovat s naším europoslancem Luďkem Niedermayerem. Dokonce jsme mohli pár minut strávit v zasedací místnosti. Následně jsme se přesunuli do centra města a večer jsme navštívili restauraci Bistrot des Copains.

Poslední den jsme se na hotelu sbalili a vyrazili na cestu zpět. První a zároveň jedinou delší zastávkou bylo historicky bohaté město Norimberk, kde jsme měli možnost prozkoumat Císařský hrad i okolí centra. Nakonec nás čekalo téměř sedm hodin cesty do Brna, odkud jsme se minibusem vrátili zpět do Uherského Hradiště.

Děkujeme panu profesoru Březinovi za zprostředkování a domluvení zájezdu a paní profesorce Maternové za dohled a zpříjemnění celé exkurze.

Lukáš Navara, Jáchym Hájek, Prokop Šťastný