Přeskočit na obsah

MOIN!

V neděli 26. března se v brzkých ranních hodinách sešla naše šestičlenná skupina s paní profesorkou Kohoutovou na parkovišti u místní policejní stanice, abychom se společně s našimi kolegy z Gymnázia Zlín Lesní čtvrť vydali na „Schnupperwoche“ na vysokou školu v německém Osnabrücku. Po nekonečné jízdě autobusem jsme konečně dorazili do cíle, kde nás přivítalo krásné ubytování v domě pro hosty.

V pondělí ráno už na nás čekal program na místní vysoké škole, kde jsme se nejdříve seznámili s účastníky z Rumunska, poté s místními mezinárodními studenty, kterým jsme mohli klást jakékoli dotazy ohledně studia, financování a běžného života vysokoškoláka. Během diskuze jsme si krásně procvičili němčinu a dozvěděli se mnoho užitečných informací týkajících se studia na této škole. V následujících dnech jsme navštívili také přímo i přednášky, kde jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak studium v němčině opravdu vypadá.

V polovině týdne jsme si od studia trošku odpočinuli a navštívili místní pobočku Windmöller & Hölscher, která nabízí praktikum pro vysokoškoláky, kteří si tak mohou získané teoretické znalosti ověřit v praxi. Tato firma má pobočku i v Prostějově, kterou jsme minulý měsíc rovněž navštívili. Měli jsme tak možnost srovnat stejnou německou firmu v ČR a v Německu.

Ve čtvrtek jsme se podívali i do druhého kampusu této vysoké školy – Lingenu, který leží téměř na hranicích s Nizozemskem. Mnozí z nás se i zde zúčastnili přednášky a po obědě v místní menze jsme se vydali do krásného historického centra města, kde nás čekala prohlídka. Téměř na každém kroku bylo z architektury patrné, že Nizozemí je opravdu nedaleko. V pátek jsme už jen celý týden nabitý zážitky zhodnotili, naposled prošli krásné centrum a v odpoledních hodinách jsme nasedli do autobusu k dvanáctihodinové cestě zpět do UH.

Celý týden byl velmi intenzivní, němčinou nabitý program nám téměř nedovoloval si během dne odpočinout, ale i přesto jsme si každý večer rádi společně poseděli u kytary a probrali své zkušenosti a poznatky z celého dne.

Studijní pobyt jsme si všichni moc užili a možná právě tento týden někoho přiměje k tomu, aby si příští rok pro své studium vybral Hochschule Osnabrück nebo jinou vysokou školu v Německu.

Andrea Hnátková, 7.OA