Přeskočit na obsah

LVK 1.C

V neděli 16. března se naše třída 1.C, v čele s paní profesorkou Genrtovou, panem profesorem Johaníkem a panem zdravotníkem Vítem Dolinou, vydala společně s třídou 1.A do Alp, kde jsme započali svůj lyžařský výcvik.

Všichni jsme se těšili na krásný prosluněný ledovec, který budeme sjíždět za lehkého horského vánku. Avšak když jsme vyjeli na vrch ledovce, zjistili jsme, že opak je pravdou,bílá tma a vichr. V dopoledních hodinách jsme se pokusili v těchto podmínkách lyžovat. Mnozí z nás se s lyžováním teprve ten den seznámili a nepříznivé počasí nás při nejmenším zaskočilo. Jelikož počasí se pouze zhoršovalo, naši profesoři rozhodli, že na ubytovnu pojedeme už po obědě. Večer jsme všichni usínali s přáním lepšího počasí po zbytek našeho kurzu.

Toto přání se nám částečně vyplnilo, protože od prvního dne se počasí jen vyjasňovalo a studený vítr se nás už nepokoušel shodit z lanovek dolů. I když se počasí na ledovci Mölltaler zlepšovalo, stále to nebyly nejpříznivější podmínky pro zlepšování našich lyžařských dovedností, a proto jsme se rozhodli, že poslední dva dny strávíme v středisku Sillian. Sillian nás přivítal s nádherným počasím a krásnými sjezdovkami. Všichni jsme si lyžování moc užili.

Ale to nebyla jediná činnost, kterou jsme v průběhu našeho kurzu dělali. Každý den jsme se pokoušeli vařit a scházeli se na večerní briefingy. Briefingy, stejně jako naše vaření byly velice různorodé. Jeden večer nás profesoři poučovali o správném chování na sjezdovce, správném lyžování a správné lyžařské výstroji. Další večer jsme všechny své znalosti prozkoušeli ve hře Riskuj na horách. Ve čtvrtek nám náš zdravotník sdělil, jak si správně čistit zuby a v poslední den jsme se o program postarali sami a pokusili se interpretovat naše zážitky a dojmy z lyžáku v různých žánrech, jako byla opera, sci-fi, western a horror.

Z lyžáku jsme přijeli poměrně zdrávi, nepolámáni a se spoustou krásných zážitku a nových zkušeností, za které vděčíme naším profesorům a panu zdravotníkovi, kteří se o nás po celý týden starali.

Veronika Brajdić, 1.C