Přeskočit na obsah

Londýn

Do Londýna pojedeme, pořádně si přivstaneme. V autobuse jsme spali, na letiště všichni jeli. Do letadla nasedáme, sedadla si střídáme. Dvě hodiny letíme, s posunem se smíříme. Na hotel zas jedeme, to však není konec dne.

Hned po příjezdu jsme se vydali objevovat Londýn a navštívili jsme památky jako Trafalgar Square, Westminsterské opatství, Houses of Parliament, Big Ben a Buckingham Palace. Prošli jsme přes parky St. James Park, Green Park a Hyde Park s památníkem i Kensingtonským palácem. Na závěr jsme šli na pizzu a na hotel.

Druhý den jsme začali tradiční anglickou snídaní a poté jsme jeli vlakem do městečka Oxford. Cestou jsme se zastavili na nádraží King’s Cross, kde jsme viděli slavné nástupiště ze série Harry Potter.

V Oxfordu jsme navštívili hrad, nákupní centrum a zdejší univerzitu. Prohlídka univerzity nalákala mnohé z nás ke studiu na univerzitě.

Třetí den jsme navštívili celý areál pevnosti Tower of London, kde jsme viděli korunovační klenoty, mučírnu, havrany nebo jsme se mohli projít po hradbách a kochat se výhledem na Temži. Prošli jsme přes známý Tower Bridge, jediný rozevírací most v Londýně. Následovala procházka kolem Temže a dále St. Paul´s Cathedral, rychlá návštěva Tate Modern a svezení se Double Deckerem. Zájemci se mohli svést na obřím London Eye, kde byl nádherný výhled na Londýn rozprostírající se po celém obzoru. Vstup byl sice drahý, ale řekli jsme si: „Když už jsme tady …“

Poslední den jsme se ráno sbalili, nechali kufry na hotelu a vyrazili na Greenwich – nultý poledník. Po cestě jsme potkali dokonalou školku, která si nás oblíbila. Když jsme došli na místo, náš průvodce našel úžasné místo, kde jsme nemuseli platit a mohli se u poledníku vyfotit. Po vyfocení na obou polokoulích jsme se rozdělili na dvě skupiny. První se vydala na loď Cutty Sark a druhá do námořnického muzea. Poté už jsme odjeli na hotel odkud jsme po skoro tři čtvrtě hodinovém čekání vyletěli směr Praha.

Za celý tenhle výlet moc děkujeme našemu skvělému průvodci Honzovi a samozřejmě skvělým profesorkám Kůdelové a Hladišové. Moc jsme si to všichni užili!

účastníci zájezdu