Přeskočit na obsah

Kvarta B v (riz)Zlíně

Ráno jsme se v 7:40 sešli na hradišťském autobusovém nádraží s paní prof. Bříštělovou a paní prof. Sedláčkovou. Po hodině cesty jsme dorazili do Zlína.

V Muzeu jihovýchodní Moravy jsme se setkali s našimi lektory a rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupina vyjela pojízdnou pracovnou až na střechu budovy 21 neboli na Baťův mrakodrap, který byl ve své době druhou nejvyšší budovou v Evropě. Odtud jsme si prohlédli typické cihlové baťovské domky i rozlehlý tovární areál. Dostali jsme i pěkný pracovní list, zkusili navrhnout boty a vyzkoušeli si jízdu páternosterem, což je nikdy se nezastavující výtah. Druhá část třídy absolvovala program týkající se obyčejného dne baťovského učně. Mohli jsme tak nahlédnout do hodně náročného celého dne Baťových mladých mužů a žen, jak se říkalo studentům Baťovy školy práce. Skupinky se po krátké přestávce v programech vystřídaly.

Když skončila muzejní edukace, vrátili jsme se domů do Hradiště a šli jsme do Kunovského lesa. Čekaly tam na nás dobré řízzzky a zasvěcení do tajů discgolfu.

Všichni jsme si celý den moc užili.

Dorota Johaníková, Karolína Kacrová, 4.OB