Přeskočit na obsah

Křížek a kolečko na třetí místečko

V úterý 26. 11. se konalo krajské kolo soutěže v pišqworkách, které již tradičně hostilo Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť. Naše škola se díky skvělým výsledkům v okresním kole mohla těšit hned z trojnásobné účasti v tomto kole. Největší naděje se zcela logicky vkládaly do týmu Já nevím, který předchozím kolem prošel bez ztráty kytičky. Hned za ním se umístil tým Možem už jit?!?!?, ten však sužovala velká marodka, do akce tedy museli povolat hned dva náhradníky. Naším posledním do mariáše byl tým WP, jenž byl také donucen ke změně na soupisce, a tak byl dříve čistě dívčí tým nakonec obohacen o mužský element.

Cesta začala už kolem sedmé, kdy se všech 15 účastníků vydalo autobusem do Zlína, vystoupili na Náměstí Práce, kde na ně už čekal místní doyen, profesor Hanko, rychle jim nastrkal do rukou lístky na trolejbus. Ten přijel prakticky okamžitě a po nedlouhé cestě zlínskou MHD všichni zúčastnění vystoupili z trolejbusu na konečné. Tam je čekal nelehký úkol prokličkovat mezi půldomky k místnímu gymnáziu, což se jim i přes dílčí potíže podařilo. Pak už následovala běžná procedura podepisování a losu, která se pramálo lišila od kola předchozího.

Los rozhodl o tom, že se naše želízka v ohni ve skupině nepotkají. Ve skupinách týmy Já nevím a Možem už jit?!?!? předvedly, co umí a shodně si zajistili první místo a také papírově jednoduššího soupeře pro čtvrtfinále. Mírným zklamáním byl pro nás tým WP, který se ze soutěže poroučel už po základní části. Ve čtvrtfinále čekal tým Možem už jit?!?!? soupeř z tamní průmyslovky, naši gymnazisté předvedli asi svůj nejlepší výkon a poslali soupeře nejbližším trolejbusem zpět do školních lavic. Mezitím se odehrávalo velké drama mezi „našimi“ Já nevím a týmem z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Po řádných partiích jsme byli svědky vyrovnaného stavu 10:10, rozhodnout tak musely dva paralelní duely „kdo s koho“, v tom prvním nakonec zvítězil student z Kroměříže, a tak k pokračování týmu v turnaji nestačila ani remíza na druhém stole. Poté ještě svitla malá naděje pro náš tým, který poukazoval na nesrovnalosti v pravidlech, po důkladném rozboru byla námitka smetena ze stolu a na vzývaný střet mezi našimi týmy nedošlo.

Jako poslední držel prapor našeho gymnázia tým Možem už jit?!?!?, v semifinále jej čekal přemožitel našich favoritů, tým z Kroměříže. Naši hráči se možná trochu lekli vidiny překvapivého úspěchu, v semifinálovém klání nedokázali navázat na předchozí vítězství a poměrně jasně prohráli. V souboji o pomyslnou bronzovou medaili proti nim stanuli zkušení piškvorkáři ze Vsetína, ti sice zprvu měli lehce navrch, poté se však karta obrátila a naši studenti dokázali skóre dorovnat. Rozhodnout tedy musel až dodatečný rozstřel, protože oba týmy spěchaly na autobus, domluvily se na časomíře, v nervy drásajícím duelu se podařilo uspět našemu vyslanci. Na nějaké radování však nezbyl čas, naši bronzoví hoši kvapně pobrali ceny a vyrazili na cestu domů.

autor: Tomáš Zdílna, 7.OB
foto: František Hanko