Přeskočit na obsah

Grüße aus Mayen

Ve čtvrtek 13. 4. jsme se všichni studenti ze semináře DSD vydali na týdenní pobyt v partnerském městě Mayen. Po celonoční cestě autobusem jsme dorazili do Frankfurtu nad Mohanem, kde jsme měli celodenní zastávku. Během ní jsme viděli nejen staré centrum nebo rodný dům Goetha, ale i spoustu uměleckých děl v muzeu Städel nebo panorama města z dvěstěmetrového mrakodrapu. Večer jsme konečně dorazili do Mayenu, kde jsme se ubytovali v Jugendherberge (tzv. mládežnické ubytovně).

V následujících dnech jsme se vydali na prohlídku po Mayenu, na výlet do města Koblenz, na návštěvu nedalekého kláštera Maria Laach u jezera Laacher See, do Bonnu, na radnici, kde nás srdečně přivítal starosta, na středověký hrad Eltz nebo do muzea břidlice. Všechny prohlídky byly v němčině.

Během týdne jsme navštívili i místní Megina-Gymnasium, kde jsme mohli nahlédnout do různých vyučovacích hodin dle vlastního výběru. Jedno odpoledne jsme se věnovali diskusi na různá témata spolu s německými studenty a na základě rozhovoru jsme vytvářeli projekty, němčina byla samozřejmostí.

Na rozloučenou jsme se zúčastnili „Abschiedsparty“ pořádanou gymnáziem, kde byl nachystaný bohatý raut. Potom už zbývalo jen sednout do autobusu a vydat se zpět domů. Byly to vyčerpávající dny, ale myslím, že se nám všem bude po Německu stýskat – po aktivitami nabitých dnech i příjemných večerech. Celý tento týden byl jedním slovem wunderbar…

Na závěr děkujeme paním profesorkám Kohoutové, Dudové, Polišenské a Soukupové, že nám tento výlet umožnily. Doufáme, že cesta do Mayenu nebyla poslední a naši nástupci si to příště užijí stejně jako my.

Tato mezinárodní akce je podpořena prostředky z programu Erasmus, což je program EU na podporu vzdělávání. Naše škola uspěla v získání akreditace na mezinárodní projekty až do roku 2027.

Pavla Mitáčková, 7.OB