Přeskočit na obsah

BRETAGNE, NORMANDIE

Katedrála v Chartres – menhiry v Carnacu – tumulus v Kercadu – koupání v oceánu – malebná města Vannes a Dinan – ochutnávka ústřic v Cancale – skaliska v Point du Grouin – klášter Mont Saint Michel – pláž Gold a muzeum vylodění v Arromanches – tapisérie v Bayeux – útesy Etretat – památky a muzea města Rouen.

To byl ve zkratce program červnového kurzu ve Francii. A teď dojmy některých účastníků:

 • Úžasné, krásné, nádherné, nejlepší. Takovými slovy bych popsal náš výlet do Francie. Přes náročnou cestu i program jsme si to naprosto moc užili a zážitky v nás zůstanou hodně dlouho. Lepší počasí ani nemohlo být. Každý den vymetená obloha a krásné letní klima. Všechny památky, které jsme navštívili, byly neskutečné. Přes historická centra měst a Mont Saint Michel až po vápencové pobřeží v městečku Etretat. Pojídání ústřic v přístavu, šplhání po laně na skále do jeskyně i koupání v oceánu. To je malý výčet zážitků, které jsme během našeho pobytu ve Francii získali. Děkujeme paní profesorce Bříštělové a Čoupkové za skvělé zorganizování zájezdu, dále pak našemu skvělému průvodci panu Nožičkovi a v neposlední řadě také skvělému duu pánů řidičů. Myslím, že můžu mluvit za všechny a říct, že kdybychom mohli, jeli bychom hned znovu.
 • Bylo to úžasné. Vždy, když jsem si myslela, že jsem viděla to nejkrásnější z celé Francie, jeli jsme na další místo, které bylo ještě nádhernější.
 • Nádherný kurz, velmi jsem si ho užila. 😊
 • Chtěla bych moc poděkovat milým p. profesorkám za to, že jsem si svůj poslední červnový kurz na gymnáziu velmi užila. Myslím, že patřil k těm nejlepším. Procestovali jsme část Evropy a koupali jsme se v Atlantském oceánu. Byl to pro mě velmi silný zážitek. Nejvíce ze všeho se mi líbil Mont Saint Michel. Bylo velice působivé vidět překrásný středověký klášter na ostrově jak při odlivu, tak při přílivu. Jsem moc ráda, že jsem mohla vidět místa, která se pojí s historií – tapisérii v Bayeux, menhiry a dolmeny a místa, kde se vylodili Spojenci za 2. světové války. I když jsme se museli vypořádat s omezeným prostorem na pokojích a v autobuse, dlouhou cestou a přejížděním z místa na místo a krátkými rozchody, myslím si, že tento kurz stál za to. Děkuji.
 • Pěkné výlety, škoda jen, že jsme trávili tolik času v autobuse. Výlety k moři byly krásné, ústřice i Formule 1 zážitek. Crêpes za 1 😊
 • Užili jsme si nádherný kurz plný skvělých zážitků, dobrého jídla a poznávání Francie. Moc se mi tady líbilo a rozhodně ve Francii nejsem naposled.
 • Kurz ve Francii byl opravdu skvělý. Všechna místa, která jsme navštívili, byla krásná. Počasí nám vyšlo a všechno, co jsme viděli, si navždy zapamatujeme. Měli jsme se tam skvěle!
 • Byly zde krásné památky. Celý zájezd byl skvěle naplánovaný.
 • Nejvíce mne potěšila přírodní krása Francie, která byla do zájezdu zahrnuta, a rozmanitost programu. Celý výlet jsem si užila.
 • Nejvíc mě kromě nádherných památek a úžasných útesů zaujalo asi ochutnávání ústřic. Zpočátku výletu jsem se bála, ale zároveň i těšila. Řekla bych, že to nebylo nic moc a ani mi to nechutnalo, nicméně za ochutnávku určo stojí. Jako největší úspěch z tohoto zážitku beru, že se nám povedlo přesvědčit k tomuto odvážnému činu i paní profesorku. Velmi jsem si to užila.
 • Nejlepší bylo, že mě to donutilo učit se francouzsky.
 • Útesy.
 • Nejvíce jsem se smála dírám do sprch.
 • Kurz jsem si moc užila, zážitky jsou úžasné. Nejvíc jsem si užila na Mont Saint Michel, ale líbilo se mi úplně všechno. Zjistila jsem, že i v sandálkách se dá přežít úplně všechno, zvládly jsme s holkama výšlap na žulové pobřeží, a dokonce jsme v sandálkách slaňovaly. Jsem moc ráda, že jsem se na tento kurz přihlásila.
 • Dokonalé zážitky včetně navštívených míst, místního jídla a nezvyklého ubytování. 😊
 • Líbilo se mi, že jsme se mohli podívat do různých částí pobřeží – i přes dlouhé cesty autobusem. Vždy jsme měli i sami čas podívat se po místě, kde jsme byli. Nejvíce se mi líbily alabastrové útesy, silný vítr nahoře, pak i Saint Michel.
 • Skvělý kurz, plno zážitků, škoda, že jsme tak moc času byli v autobusu, paní profesorky byly úžasné a milé, bez nich by to nebylo ono.
 • Kurz se nám líbil, ubytování bylo v pohodě, snídaně dobré. Výborní řidiči i průvodce. Líbila se nám náplň celého kurzu (program).
 • Cesta byla dlouhá, ale páni řidiči nás dovezli v pořádku. Skvělý kurz. Velice se povedl. Máme mnoho zážitků s panem Nožičkou a i s paními profesorkami. Navštívili jsme moc míst. Nejde vybrat to nejhezčí místo. Francie je velice krásný stát. Moc jsem si to užila.
 • Musím říct, že tenhle výlet/kurz byl nejlepší, který jsem zažil. Nevíce se mi líbily skály ve městě Etretat, protože svojí velikostí a výškou byly ohromující. Další památka, kterou jsem byl nadšen, byl ostrov Saint Michel. Architektura kláštera a hrázděných domů na ostrově byla unikátní a připadal jsem si, jako bych se vrátil časem zpět do středověku. Ostatní památky se mi taky moc líbily. Jediná věc, která mě celkem štvala, byla cesta z ČR do Francie přes Německo a cesta zpátky. Cesta byla zdlouhavá a nudná, ale po čase jsem si zvykl a vůbec mi to nevadilo. Nemůžu se dočkat, až se na tenhle kurz znovu přihlásím. Podle mě je tohle nejlepší kurz ever.

fotogalerie

foto: Kateřina Čoupková