Přeskočit na obsah

Bobřík informatiky

Národní kolo letošního ročníku soutěže Bobřík informatiky proběhlo tradičně v listopadu. Soutěžilo se dva týdny ve čtyřech kategoriích, celkem se soutěže na naší škole zúčastnilo 176 soutěžících, z nichž se 121 stalo úspěšnými řešiteli – ulovilo bobříka.

V kategorii Benjamin dosáhl nejvyššího možného počtu 192 bodů Adam Střítecký (2.OB), na druhém až třetím místě se umístili Anežka Hanáková (1.OB) a Elena Straková (2.OA). V kategorii Kadet byl nejúspěšnější Jonáš Vaverka (3.OA), který získal 192 bodů, na druhém místě se umístil Matyáš Hoplíček (3.OA) a třetí místo získal Dan Otradovec (4.OB).

Nejméně obsazenou kategorií byla stejně jako vloni kategorie Junior, kde soutěžili jenom 3 studenti, zato se všichni stali úspěšnými řešiteli. První místo patří Václavu Tomaníkovi (5.OB), druhé místo získala Patricie Guričová (2.A) a na třetím místě se umístil Jan Knotek (5.OB).

V nejprestižnější kategorii Senior soutěžili hlavně studenti seminářů programování. Nejlepšího výsledku dosáhli Lenka Janíková (8.OB) a Jan Riedl (8.OA), oba získali plný počet bodů, na třetím místě se umístil Dominik Blaha (7.OB). Tito tři postupují do ústředního kola, které se bude za Zlínský kraj konat 3. února 2022 na naší škole.

Nejlepším řešitelům blahopřejeme, postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole a všem děkujeme za účast v soutěži!