Přeskočit na obsah

Bobřík informatiky

Letošní ročník soutěže Bobřík informatiky proběhl tradičně v listopadu, kdy ale soutěžní úlohy žáci a studenti řešili v rámci distanční výuky doma. Soutěžící měřili síly jenom v rámci školy, postupové ústřední kolo v kategorii Senior, konané tradičně v lednu, letos z pandemických důvodů neproběhne. I přesto byla na naší škole účast v této soutěži hojná, celkem se do soutěže zapojilo 246 soutěžících, z nichž 158 se stalo úspěšnými řešiteli – ulovilo bobříka 😊

V kategorii Benjamin hned čtyři žáci dosáhli nejvyššího možného počtu 192 bodů – jsou to Matěj Babula (1.OB), Karolína Ema Hlavačková, Štěpán Brůha (oba 2.OA) a Libor Malina (2.OB). V kategorii Kadet byl nejúspěšnější Dan Otradovec (3.OB), který získal 192 bodů, na druhém místě se umístil David Petrželka (4.OA) a o třetí místo se dělí Karolína Šimková (3.OB) a Tomáš Tuhý (4.OA).

Nejméně obsazenou kategorií byla kategorie Junior, kde soutěžilo jenom 7 studentů, zato se všichni stali úspěšnými řešiteli. První místo patří Vandě Charbutové (2.A), druhé místo získal Dominik Blaha (6.OB) a na třetím místě se umístila Andrea Birckmannová (6.OA). V nejprestižnější kategorii Senior soutěžili hlavně studenti seminářů programování. Nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Kořínek (8.OB), který získal plný počet bodů., na druhém místě se umístil Jan Mach (8.OB) a třetí místo získal Jiří Slováček (3.D).

Nejlepším blahopřejeme a všem děkujeme za účast v soutěži!

Martina Braunerová