Přeskočit na obsah

Bad Marienberg – klima, krize a katastrofy

V pondělí 5. 12. se delegace našich studentů spolu s panem profesorem Pavlicou a paní profesorkou Králíkovou vypravila na mezinárodní seminář do malebného městečka Bad Marienberg. Naši třináctihodinovou cestu zpříjemnila přestávka na vánočních trzích ve středověkém centru města Rothenburg ob der Tauber, kde jsme si dali na dlouhou dobu poslední maso, na semináři se totiž podávaly pouze vegetariánské pokrmy.

V úterý ráno se k nám na hotel přidali i němečtí účastníci, čímž oficiálně začal náš program. A teď si podržte klobouky. V průběhu týdne jsme si vyzkoušeli řadu aktivit od diplomatického vyjednávání s ostatními státy o zdrojích pro poválečnou obnovu státu přes brainstorming utopických státních struktur až po aplikování různých metod řešení konfliktů. Čtvrtek jsme si zpestřili výjezdem do Bonnu, kde jsme navštívili muzeum německé historie, které pro nás bylo objevné hlavně z hlediska německé perspektivy. Odpolední program už byl volný, někteří navštívili Beethovenův dům nebo se opět pokochali na vánočních trzích. Po příjezdu z Bonnu na nás čekalo překvapení v podobě mayenského starosty s mikulášskou nadílkou, oslavovali jsme totiž 10. výročí české účasti na tomto semináři.  

V pátek po obědě jsme vše zakončili citronovou buchtou a odpoledne jsme se vydali domů. Ze semináře jsme si odvezli plno zajímavých poznatků, zážitků i nových kamarádství.

Tato akce byla podpořena grantem v rámci naší Akreditace Erasmus+.