Přeskočit na obsah

2.OA v Praze

11.–13. května byla naše třída 2.OA na školním výletu v Praze. Hned po páté vyučovací hodině jsme všichni vyrazili na vlakové nádraží, odkud jsme jeli do Starého Města, kde na nás čekal vlak Leo express do Prahy, do které jsme přijeli okolo půl šesté. Po ubytování jsme byli chvíli na pokoji a pak jsme vyrazili na večerní procházku Prahou. Všem se nám moc líbila.

Hned další den ráno jsme se vydali na prohlídku Pražského hradu s velmi milou paní průvodkyní. Prošli jsme Zlatou uličkou a naskytl se nám výhled na celou Prahu. Pokochali jsme se krásným výhledem a za nedlouho už jsme obědvali v Mc Donalds. Z něj jsme přes Karlův most přišli až do jeho muzea. S muzeem byla spojená plavba lodí po Vltavě, kterou si všichni moc užili. Po tomto zážitku jsme se v muzeu dozvěděli mnoho zajímavého o stavbě Karlova mostu. Následně jsme se odebrali na Václavské náměstí, kde byl rozchod. Po rozchodu jsme se všichni shromáždili na určeném místě, a tak jsme mohli vyrazit do divadla na muzikál Dracula. Ten byl dlouhý okolo tří hodin a hned po ukončení jsme se vydali zpět na pokoj.

Ráno jsme se vydali na prohlídku Národního divadla. Pak jsme se přesunuli na Kavčí hory na prohlídku v České televizi, kde jsme viděli ateliéry a mohli si zahrát ve vlastních zprávách. Náš výlet jsme završili na Neviditelné výstavě, kde jsme si za pomoci nevidomých průvodců vyzkoušeli, jak se žije nevidomým.

Výlet jsme si všichni užili a plni zážitků se vrátili domů. Děkujeme paní profesorce Kupečkové a Kůdelové za skvělou organizaci našeho výletu.

Tomáš Vaněk, 2.OA
foto: Lucie Kupečková, Gabriela Kůdelová